YENİ PODCAST – “İLİM BİLİM FİLM KÖŞESİ – 1”

      YENİ: Bir sonraki haftanın yayınına önceden ulaşma imkanı geri geldi. Bu haftanın yayınına ek olarak öteki haftanınkini erkenden seyretmek/dinlemek istiyorsanız aşağıdaki mobil ödeme butonundan alabilirsiniz. (Patreon üyeleri için buna gerek yok)

       Merhaba arkadaşlar. Son eklenen videoyu aşağıdan seyredebilirsiniz. Destek olup ekstralara sahip olmak için ayrıntılı bilgi videonun altında.

        Adblocker’ı sadece benim videolar için kapatmak zor geliyorsa, benim herhangi bir videom açıkken Adblocker tuşuna basıp çıkan menüden “Bu kanal için reklamlara izin ver” seçeneğini seçerek sadece benim kanalda reklamların açılmasını sağlayabilirsiniz. 

      Patreon’dan en fazla destek olanların isimleri sayfa altında “Sponsorlar” ve “Destek olanlar” olarak yazılacak. Liste yaklaşık olarak ayın 10’undan 10’una değişir (10 Aralık, 10 Ocak vs)

 

MOBİLDEN DESTEK OLMAK + GELECEK HAFTANIN PODCASTİNİ (“BEN HARİÇ KİMSENİN SEVMEDİĞİ FİLMER”) ERKENDEN DİNLEMEK İÇİN:

mobile

PATREON’DAN DESTEK OLMAK İÇİN: http://www.patreon.com/efeaydal

MOBİLDEN GİZLİ VİDEOYU NASIL ALACAĞIM:

* Yukarıdaki mobil butonuna tıklıyorsunuz.
* Gelen ekrana cep numaranızı girip “1 item – 1TRY” (ya da “2 item – 2,5TRY) seçeneğini seçiyorsunuz.
* Cebinize gelen mesajı EVET diye yanıtlıyorsunuz.
* İşlem tamamlanınca CEP NUMARANIZI İLK GİRDİĞİNİZ EKRANDA “Bitir” tuşu çıkıyor. Ona bastığınızda videonun linkine yönleniyorsunuz. (size gelen SMS’teki linkten girmiyorsunuz)
* Cepteki kontörünüzden 1TL (+ bazı arkadaşlarda 40 ya da 50 kuruş SMS parası) düşüyor. Faturalılarda da faturaya ekleniyor.

* TEKRAR ANLATIYORUM: Cebinize SMS olarak gelen link’in bizimle alakası yok. Sizin açacağınız link o değil. Telefon numaranızı yazdığınız ekranı kapatmayın. Cebinize SMS gelince EVET diye onaylayın. Bunu yaptıktan birkaç saniye sonra telefon numaranızı yazmış olduğunuz ekranda “Bitir” tuşu çıkıyor, ona basınca bağlantıya yönlendiriliyorsunuz. Daha basit nasıl anlatırım bilmiyorum. Hala insanlar aracı firmaya şikayet bildiriyor “cebime gelen link açılmadı” diye.

* “Opera” kullanıcıları bazen sorun yaşayabiliyormuş. Sorun yaşarsanız Chrome’dan deneyin.

BU KADAR VİDEOCUNUN İÇİNDE NEDEN SADECE SENİN GİBİ BİRKAÇ KİŞİDE MADDİ DESTEK SEÇENEĞİ VAR?

Olay şu, hitap ettiğim kesim sayı olarak az ama kaliteli işten anlayan kesim. Beni ilgilendirenler bu arkadaşlar. Maalesef şimdilik tıklamadan ya da marka sponsorluğundan para kazanacak kadar popüler olabilmek için çıtır hatun, Gamer, slime’cı falan olmak gerekiyor. Bunu demem onları kötülediğimden değil, Türk Youtube seyircisinin çoğunluğunun abazan ve çocuk (ve abazan çocuk) olduğu gerçeği. O yüzden bu işi tam zamanlı yapabilmem, ekipman ve dekora harcama yapabilmem tamamen seyircinin maddi desteğine bağlı. İleride bu durum değişirse ben de herkes gibi sadece Youtube’dan yayın yaparım.

ŞUBAT SPONSORLARI

Erdoğan Şen
Kıvanç Gülbaş

Casval Zum Deikun

A. Beşir Kurtulmuş
Kaybeden Adam
Sancar Bek Okurman

 

ŞUBAT’TA DESTEK OLANLAR

Fatih Yolcu
progressivebird
Vahit Buğra Yeşilkaynak
Ahmet
Emre Korkmaz
Süleyman Çiğdem
Gorkem Ozbayar

DİĞER ARALIK ÜYELERİ

Anıl Anıl Üretürk

Bahadır Koçer

Kürşad Akşener

Alper Ahmetoğlu

James Onur Benli

Çağıl Ergene

Can Erdeğer

Murat Okurlar

Samet Örcün

Muat Yeşilyurt

Selim Sezer

Ozan Genç

Oğuzhan Bozkurt